Snowkiting (sníh)
Snowkiting (sníh)

Snowkiting je další z řad zimních sportů

Milovníci zimních sportů mají nyní další možnost, jak si zpříjemnit zimní dny nejen na sjezdovkách. Pokud i vy patříte mezi skupinu zimních nadšenců, kterým při lyžování nebo jízdě na snowboardu chybí adrenalin, vyzkoušejte nejnovější adrenalinový sport jménem snowkiting. Snowkiting je spojení lyží nebo snowboardu a kitu.  Je do další z řad adrenalinových sportů, při kterém se využívá draku, který se nazývá kite.

Díky kitu se jezdec pohybuje po zasněžené pláni, buďto na snowboardu nebo na lyžích. Může se tak pohybovat nejen z kopce dolů, ale také i na rovině. Záleží na zkušenostech jezdce. Začátečník bude raději preferovat rovinu, kdežto zkušený jezdec zvolí kopce, aby zážitek ze snowkitingu byl co největší a on mohl dělat různé triky. Tento druh sportu je velice oblíbený například ve Finsku či Švédsku, v poslední době se také začíná rozšiřovat v České republice. Tak jako u podobných sportů, kde je využíván kite, je v základní výbavě přilba.

Snowkiting se dále člení na několik druhů. Například Freeriding je jízda ve volném terénu, kite-fyiing je považován za nejnebezepčnější formu snowkitingu. Jezdí se pouze na horách, jezdec se může dostat do výšky několika desítek metrů, a i když tento drak není vyroben k létání, jezdec se ocitá i více jak minutu ve vzduchu.

Díky zkušeným profesionálům se naučíte správnou techniku ovládání kitu. Naučí vás jeho ovládání, vzlet, přistání. Nezapomíná se ani na krizové sbalení kitu či rychlé odepnutí kitu. Instruktor vám vysvětlí základní potřebné informace k jízdě.

 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
85%
strach
51%
vzrušení
73%
časově náročné
35%
adrenalin
81%
náročné fyzicky
58%
dovednosti
72%
náročné psychicky
25%
nespoutanost
50%
pocit moci
74%

Miloslav "BorecMil" Stejskal
strach 65%
vzrušení 86%
časově náročné 34%
adrenalin 90%
náročné fyzicky 62%
dovednosti 71%
nadšení 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.